Megyei Prima díjasok

 Jász-Nagykun-Szolnok megyei
Területi Príma díjasok

2018

Dr. Kertész Róbert régész

Mészáros Ildikó író, költő

Molnár Éva karmester

Peták Kálmán nyugdíjas pedagógus

Pogány Attila SzolnokTV vezérigazgatója

2017

Dr. Csányi Marietta  régész (különdíj)

Gombos Judit színművész

Józsa László író (közönség díj)

Tiszapüspöki Általános Iskola

Verebes György szobrász

2016

Czupp Pál fafaragó népi iparművész

Daróczi Erzsébet újságíró (közönségdíj)

dr. Grúber Károly főorvos, traumatológus

Kővári Lászlóné nyugdíjas pedagógus

Szolnoki Honvéd Ejtőernyős SE (tiszteletbeli Príma díj)

2015

Jászsági Hagyományőrző Egylet

dr. Krasznai Géza patológus főorvos

Lőrincz Judit operaénekes

dr. Pataki Mihály címzetes igazgató (különdíj)

Tekse András építész

2014

Dósa Mátyás színművész (közönségdíj)

Mészáros János fotóriporter

Tisza Táncegyüttes

dr. Tóth Albert professzor

2013

Barabás Botond színművész (közönségdíj)

Demeter István igazgató

Furkó Kálmán karatemester

Gúth Ferenc iskolaigazgató, pedagógus (különdíj)

Kiss József író, rendező

Kovács Mihály táncművész (tiszteletbeli Príma díj)

Lamos Imre dandártábornok

2012

Baráth Etele építész (tiszteletbeli Príma díj)

Bishof László kórusvezető (közönségdíj)

Pendzsom Néptánc Egyesület

Pór Péter kosárlabdaedző

Radó Denise színművész

2011

Bán János író

Béres Jenő (1941-2015) iskolaigazgató

dr. Dajka Miklós orvos

Dózsa László színművész (tiszteletbeli Príma díj)

Folláth János edző

Kertész Marcella színművész

Mészáros János építész (különdíj)

2010

Balázs Péter színházigazgató

Bartók Béla Kamarakórus

Fazekas Magdolna festőművész

Korim Éva újságíró

Vitéz Kautzky Ervin (1931-2013) színművész (tiszteletbeli Pírma díj)

2009

Dienes Eszter (1949-2014) költő (jubileumi Príma díj)

Halász Miklós iskolaigazgató (jubileumi Príma díj)

Jenei Gyula költő, folyóiratszerkesztő

dr. Kiss Kálmánné (1935-2016) iskolaigazgató (jubileumi Príma díj)

Markó Iván táncművész (tiszeletbeli Príma díj)

Molnár László színművész

dr. Nemes András orvos

Pogány Gábor Benő szobrász

D. Szabó Miklós (1942-2018) újságíró (jubileumi Príma díj)

2008

Álmosdi Árpád és Csendes Mónika építész

Deme József kajakozó

Szolnoki Kodály Kórus

Valkó Mihály (1930-2012) nyugdíjas pedagógus, újságíró (közönségdíj)

2007

Györfi Sándor szobrász

dr. Herczeg Béla kardiológus

Márkus Ica népdalénekes (közönségdíj)

B. Nagy Pál párbajtőröző bajnok (különdíj)

Szolnoki Szimfonikus Zenekar

2006

Bali József karmester

Lengyel Boldizsár újságíró

Papp Alice nyugdíjas pedagógus (közönségdíj)

Sebestyén Éva (1927-2011) színművész

2005

F. Bede Ferenc néptáncos

Lengyel Lajos nyugalmazott főiskolai főigazgató

Simon Ferenc (1922-2015) szobrászművész

dr. Szász Jánosné nyugdíjas tanár (közönségdíj)

Könyvjelzőhöz: cím.

Comments are closed